Jednou ranou na Sziget!

 

Súťaž slovenských a českých kapiel a interpretov o účinkovanie na festivale Sziget 2016.

******************************************************************************

Po troch finálových koncertných večeroch pozná súťaž Jednou ranou na Sziget víťaza. V česko-slovenskom koncertnom súboji hlasmi fanúšikov zvíťazila slovenská kapela Fúzy Múzy. Víťazstvo im garantuje koncertné vystúpenia na tohtoročnom Sziget festivale. Fúzy Múzy sa tak pripoja k ďalšej slovenskej kapele – Queer Jane – a spolu budú hájiť naše farby na jednom z najlepších európskych festivalov, v Budapešti od 10. do 17. augusta.

 

******************************************************************************

Finalisti súťaže Jednou ranou na Sziget o koncert na festivale sú známy. V hudobnom súboji sa stretne slovenská kapela Fúzy Múzy a české Piano. O víťazovi rozhodnú fanúšikovia hlasovaním na koncertoch v Bratislave, Brně a v Prahe.

 

Finálovou dvojici Piano a Fúzy Múzy vybrala odborná porota z celkem 263 přihlášených kapel a 28.4. v Bratislavě v KC DUNAJ  (https://www.facebook.com/events/574370349388260/)  je doplní speciální host koncertu, maďarský Wattican Punk Ballet. Za to ve čtvrtek 5.5. v Brně v klubu Fléda (https://www.facebook.com/events/519776871562752/) bude speciálním hostem a zahraje svůj koncert formace Lesní zvěř. Páteční večer 6.5. v pražském Rock Café (https://www.facebook.com/events/457132111152141/) přinese rozuzlení celé soutěže. Po koncertě obou finalistů zahraje speciální host En.Dru a ten také zprostředkuje výsledný součet hlasů a tím pádem také kapelu, která zahraje na letošním festivalu Sziget.

 

****************************************************************************

Dvojkolová súťaž pre kapely a hudobníkov zo Slovenska a Česka. Finálové kolo obsahuje tri medzinárodné koncertné večeri v troch štátoch. Koncertovať sa bude v Prahe, Bratislave a v Budapešti. Prihlásiť sa môžu interpreti v širokom žánrovom rozpätí, od alternatívy cez rock až po elektronickú hudbu, a to do 26.2.2016. Súťaže sa môžu zúčastniť interpreti s trvalým pobytom v ČR alebo SR, alebo kapely s viacerými členmi spĺňajúce podmienku zo 75 %. Kapely posielajú v prvom kole iba link na jednu skladbu. Do finále postúpi jedna skupina/interpret zo SR a jeden z ČR. Finalistov vyberie odborná porota, celkového víťaza súťaže určia návštevníci koncertov.

Ako sa prihlásiť?

Pošlite email na soutez@szigetfestival.cz, ktorý bude obsahovať: názov kapely, link na jednu vlastnú skladbu (YouTube alebo Soundcloud), odkaz na webovú stránku/prezentáciu a kontakt na zodpovedného zástupcu kapely.

 

Víťaz bude koncertovať na festivale Sziget 2016 v Budapešti.

Súťaž vyhlasuje zástupca Sziget festivalu pre Českú republiku a Slovensko.

 

 

Priebeh súťaže:

1. kolo – Interpreti / kapely sa môžu do súťaže prihlásiť najneskôr 29.2.2016. Na email soutez@szigetfestival.cz musia zaslať odkaz (url link) na jednu vlastnú skladbu uloženú na serveri YouTube  či SoundCloud. Porota do 10.3.2016 vyberie jednu kapelu z každého štátu, ktorá postúpi do 2. kola súťaže.

 

2. kolo – FINÁLE – Vybraných finalistov čakajú koncerty v troch mestách – 28. 4. v Bratislave / KC Dunaj, 5. 5. v Budapešti / klub A38 a 6. 5. v Prahe / Rock Café, kde bude vyhlásený víťaz súťaže. Víťaza vyberú návštevníci koncertu. Každý návštevník koncertu s platnou zakúpenou vstupenkou môže na danom koncerte podporiť svojho favorita. Hlasy jednotlivých kapiel sa spočítajú, víťazí kapela s najväčším celkovým počtom hlasov zo všetkých odohraných koncertov. Vyhlásenie víťaza súťaže prebehne v pražskom Rock Café po finálovom koncerte 6. 5.

 

Časový harmonogram:

- zaslanie prihlášok do súťaže do 29. 2. 2016

- 29. 2. – 10. 3. – rozhodovanie poroty a výber jedného finalistu z každého štátu

- koncerty finalistov (kde rozhodujú návštevníci koncertov):

28.4.      Bratislava, KC Dunaj

5.5.        Budapešť, klub A38

6.5.        Praha, Rock Café

 

Bližšie informácie k organizácii súťaže

 

Súťažiaci

 

Interpreti / kapely, ktoré sa prihlásili do súťaže a následne postupujú do ďalších kôl sa zaväzujú k splneniu týchto záväzkov:

- absolvovanie 3 koncertov (v Bratislave, v Budapešti a v Prahe) v uvedených termínoch. Honorár (vrátane náhrad cestovných nákladov) je za jeden koncert 2000 CZK / kapelu (70 eur), celkovo teda za tri odohrané kapely dostane interpret 6000 CZK (210 eur).

- víťaz súťaže sa zaväzuje odohrať koncert 10. alebo 11. augusta 2016 (konkrétny termín bude dodatočne upresnený) na festivale Sziget 2016 v Budapešti. Honorár za koncert je 500 eur (vrátane cestovných nákladov),

- interpreti / kapely, ktorí postúpia do ďalších kôl súťaže sa zaväzujú bezodkladne poskytnúť všetky podklady potrebné k propagácii súťaže (fotografie, bio, hudbu) a koncertu na Szigete.

 

Porota

 

Priebeh celej súťaže bude sledovať 12 členná porota zložená z týchto zástupcov:

Patrik Marflak (Hudba.sk - SK)

Marek Hudec  (SME - SK)

Dusan Vanco, (Radio Europa 2 - SK)

Regina Annušová (Radio FM - SK)

Radio FM Sándor Kozlov (A38 – HU)

Blanka Huňátová (Óčko / Mixér.cz - CZ)

Pierre Urban (Radio 1 - CZ)

Přemysl Štěpánek (Sziget)

Michaela Tučová (Sziget - CZ)

Silvia Turnerová (Sziget - SK)

Antonín Kocábek (Radio 1 / Headliner - CZ)

Jakub Šilhavík (Full Moon - CZ)

 

Porota v prvom kole vyberie jednu kapelu z každej krajiny, ktorá postúpi do finále. Pri rovnosti hlasov vo výsledku hlasovania rozhoduje o víťazovi zástupca festivalu Sziget.

 

Hudobné kluby

 

Hudobné kluby na svoje náklady zabezpečia všetko potrené pre úspešné konanie koncertu (priestory, technické vybavenie, zvukára, a pod.).

 

Vstupenka na koncert sa bude predávať v réžii klubu. Vybrané vstupné náleží v celej jeho výške klubu, v ktorom sa koncert odohráva. Zakúpená vstupenka sa zároveň stáva hlasovacím lístkom.

 

Hudobné kluby sa zaväzujú uhradiť každé vystupujúcej kapele 2000 CZK (70 eur) za uskutočnený koncert, zároveň zabezpečiť občerstvenie pre účinkujúcich.

 

 

Zástupcovia Sziget Festivalu CZ & SK

 

Zástupcovia Sziget Festivalu CZ & SK zabezpečujú organizáciu súťaže a dohliadajú na jej korektný a hladký priebeh.

 

S podporou ostatných partnerov vyvinú maximálne úsilie v oblasti propagácie a marketingu celej akcie.

 

Zaväzujú sa víťazovi zabezpečiť koncert na Sziget festivale 2016.